Чихуахуа та діти

Якщо в сім'ї є дитина, що часто хворіє, заведіть собаку. З однією дитиною гуляти забувають, а з собакою гуляють двічі на день.(Євген Комаровський)

Illustration

Чихуахуа та діти – це розмова особлива. Якщо у вас маленька дитина, краще утриматися від покупки чихуахуа. Проблема полягає зовсім не в тому, що чихуахуа погано уживається з дітьми, навпаки, він дуже дружелюбний із ними. Проте варто вашому чарівному немовляті трохи сильніше стиснути песика, для нього і, можливо, й для дитини це обернеться серйозною травмою.
Для маленької дитини чихуахуа не дуже підходить: його сприймуть швидше як іграшку, а не як живу істоту. Оскільки чихїуахуа такий маленький, він дуже вразливий і стає легкою мішенню для дитини, яка тільки починає ходити, або навіть дошкільника. Маленька дитина, навіть не замишляючи нічого поганого, часто втрачає рівновагу, схильна до раптових спалахів люті та гніву. Всі ці прояви можуть призвести до незворотних наслідків для двокілограмового песика. Маленька дитина може рухатися дуже швидко, різко змінювати напрямок, змушуючи чихуахуа передбачати його наміри, що може неодноразово спровокувати агресивну реакцію собаки.

Це не означає, що батькам доведеться залишити думку про собаку, ви просто повинні переконатися, що умови будуть підходящими, перед тим як заводити чихуахуа. Діти віком 5-10 років швидко вчаться правильному поводженню з цією породою. При постійному контролі з вашого боку та неухильному дотриманні правил правильного поводження з твариною, навіть зовсім маленькі діти мирно співіснуватимуть із чихуахуа. Я заводчик, який виростив свою дочку поруч із чихуахуа. Найголовніше при навчанні дитини поводженню з песиком - це ніжність, ніжність та ще раз ніжність! Дитина має усвідомити крихкість собачки та зрозуміти, що чихуахуа – не іграшка! Поступово навчайте і залучайте дитину доглядати собаку, дозволяйте їй годувати та грати з чихуахуа, який поступово почне бачити в дитині веселого товариша з ігор.
Пам’ятайте, що чихуахуа потребує вашого захисту. Хоча він любить усіх членів сім'ї, чихуахуа може бути відверто непривітний із чужими. Соціальна адаптація, звичайно, допомагає, але максимум чого ви досягнете від такого собаки, це холодного терпіння до незнайомців. Звичайно бувають винятки.
Краще на час візиту незнайомої для чихуахуа компанії, особливо дітей, замкнути вашого собаку в іншій кімнаті для його ж безпеки. Було б помилкою не брати до уваги, що дрібні породи не здатні до агресії. Незважаючи на свої розміри, чихуахуа може вкусити і найулюбленішого члена сім'ї. Діти іноді так і напрошуються на укус, і ви повинні переконати дитину ніколи не чіплятися до собаки і не тиснути на чихуахуа. Зазвичай собака кусає лише з метою самозахисту, або якщо його спровокувати.