Характер чихуахуа

Чихуахуа - маленький, веселий, дуже активний, зі сміливим і цікавим характером песик. Рухи у нього дуже легкі, стрибучі, постава гордовита. Він любить людей і добре дресується. Це дуже міцний і водночас ніжний маленький песик.
Чихуахуа добре "охороняють будинок", але зайво не гавкають - вони дуже чуйні, дуже рухливі. Чихуахуа є чудовими сторожами та відважними захисниками власності свого господаря та своєї теж. Якщо Ваш гість буде нещирим у чомусь, будьте впевнені, від чихуахуа це не сховається. І ніколи Ваш пес не підійде до того, хто приніс у Вашу оселю "камінь за пазухою".

Illustration

У чихуахуа є незрозумілі контакти з людиною. Раніше б сказали – вона приносить щастя та мир душі. Чихуахуа дуже прив'язаний до свого господаря. Сенс його життя – у ньому. І песик із задоволенням бере участь у всіх справах людини – чи то піша прогулянка, робота в офісі (де можна спокійно поспати, поки коханий господар працює), чи похід у гості, де, безперечно, маленький супроводжуючий буде центром уваги усіх присутніх. Однією з численних переваг чихуахуа є його дуже спокійна вдача. З упевненістю можна заявити, що саме чихуахуа є спокійнішими і врівноваженими серед мініатюрних собак.
Чихуахуа дуже жваві та завжди доброзичливі до тих тварин, які відносяться до них без агресії та загрози. Часто малюток чихуахуа утримують разом із собаками великих порід або з кішками. І успіх подібного спільного проживання завжди залежить від того, як вони поставляться до чихуахуа, наскільки дружньо чи вороже зустрінуть вони появу в будинку нового члена сім'ї.

До чужих маленьких дітей, не членів сім'ї, чихуахуа ставляться насторожено і з недовірою (втім як і до всіх чужих та незнайомих людей), відчуваючи в них, перш за все, приховану небезпеку. «Своїм» чихуахуа дозволяє все що завгодно і без агресивних мстивих наслідків. Чихуахуа хороший для тих, хто хоче мати маленького веселого друга. Песик із задоволенням гратиме з дітьми, він скрасить дозвілля літнім людям. Кращої собачки-компаньйона – не знайти.
Вважається, що довгошерсні спокійніше і жвавіше ніж короткошерсні. Але багаторічні спостереження за собаками в деяких розплідниках дають привід засумніватися у незаперечності цього твердження. До лідерства схильні і ті, й інші, і місце ватажка у зграї займається зовсім не за принципом вовняного покриву.
Собачки породи чихуахуа надзвичайно охайні. Від них немає неприємних собачих запахів. І ще цю крихту можна навіть привчити до туалету на пелюшку, тоді в негоду Ви з малюком зможете спокійно залишитися вдома.
Для формування у песика здорової психіки та спокійного, врівноваженого характеру, не обмежуйте життя вашого чихуахуа межами квартири. Покажіть йому, наскільки цікавий та різноманітний світ! Гуляйте з ним на вулиці, беріть із собою в гості, возіть в автомобілі або транспорті - цей песик чудово переносить будь-які пригоди, якщо поруч із ним перебуває любий господар. Для цуценя корисно, якщо до нього торкаються «чужі» руки – гладять, грають, пестять. Тоді песик виросте доброзичливим і сміливим, не вистачатиме за п'яти ваших гостей або виходитиме істеричним гавкотом у передпокої, якщо в квартиру загляне сусідка.
Купуючи такого крихітного песика Ви отримуєте масу задоволення у спілкуванні з цим створінням. Якщо Ви познайомитеся з чихуахуа ближче, то зрозумієте - у цьому песику б'ється крихітне серце справжнього друга, готового подарувати вам своє кохання та ніжність!