Плюси та мінуси породи чихуахуа

Зібрали плюси та мінуси породи чихуахуа, щоб ви могли зважити всі за та проти перед поїздкою до розплідника.

Illustration

Чихуахуа входить до ТОП-10 найпопулярніших собак у всьому світі. Порода поширена завдяки іграшковій зовнішності та відносній простоті утримання. Тому полюбилася міським мешканцям та людям похилого віку. Однак, приймаючи рішення про купівлю цуценя, важливо також чітко розуміти, які проблеми і складності у Вас можуть виникнути в майбутньому.
Але навіть якщо Ви вже визначилися з породою, зовсім не зайвим буде з'ясувати собі всі плюси та мінуси чихуахуа. І почнемо ми з позитивних якостей найменших собачок, яких, безперечно, більше.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПОРОДИ.● Компактний розмір. Песика можна взяти в кафе або вирушити з ним у подорож. А ще він дуже мало їсть і не потребує великого простору для розміщення.● Низька потреба у прогулянках. Тваринка не вимагає тривалих виснажливих вигулів і великого фізичного навантаження. А в зимовий час песик може виходити через раз, ходячи в туалет на пелюшку.● Довгожительство. Представники цієї породи мають міцне здоров'я і нерідко доживають до 18 років..● Високий інтелект. Песик добре дрессується. Крім загального курсу дресирування, із ним можна займатися аджилітом, фрістайлом та фрізбі.● Простота у догляді. Чихуахуа линяє лише двіччі за сезон. При цьому не вимагає частого вичісування вовни. Також песик не стрижеться.● Відданість господарю. Тваринка стає найкращим другом і підтримає будь-який спосіб життя: від пробіжок уранці до тихих вечорів за книгою чи навпроти телевізора.
А ТЕПЕР И ПРО МІНУСИ ПОРОДИ● Крихка статура. Песик схильний до вивихів і переломів при падінні навіть із висоти дивана.● Труднощі виховання. На відміну від багатьох карликових порід, чихуахуа досить норовливі, і при нестачі виховання схильні до прояву агресії та демонстративному непослуху. Щоб виховати собачку зі стійкою психікою, потрібна рання соціалізація та щоденне дресирування як удома, так і на вулиці.● Схильність до простудних захворювань. У холодну пору року песик мерзне на вулиці, тому потребує теплого одягу – комбінезони, попони та светри.● Погана переносимість самотності. Собака складно відпускає господаря з дому: скиглить, гавкає й ображається на тривалу відсутність.
Як бачите, навіть такий, на перший погляд безпроблемний песик, як чихуахуа, має свої недоліки. І все ж таки вони не здатні перекрити маси очевидних переваг її утримання і того задоволення, яке Ви отримаєте від спілкування з цим милим створінням. Ну, а «мінуси» легко звести до мінімуму за серйозного підходу до вибору цуценя та правильного догляду за ним.