Поради новачкам

Якщо тобі потрібний хтось вдячний – заведи собаку!(Р. Харріс)

Illustration

Почнемо з того, що вирішивши купити для себе цуценя, Ви повинні повністю усвідомлювати, що Ви приймаєте на себе певні зобов'язання по відношенню до цієї маленької живої істоти. Що з того дня, як воно з'явиться у Вас вдома, воно стає повноправним членом Вашої сім'ї та все його благополуччя і саме життя залежитеме тільки від Вас. Ніколи не треба, побачивши у когось собачку, яка Вам дуже сподобалася, піддавшись першому пориву, відразу стрімголов бігти за цуценям.
Спочатку треба охолонути та добре подумати, чи зможете Ви приділяти стільки часу, скільки потрібно купленому Вами цуценяті, щоб воно не відчувало себе нікому не потрібним і нещасним? Для будь-якої живої істоти, а для собаки особливо, дуже важливим є спілкування з людиною, а ласка й увага улюбленого господаря, не може зрівнятися ні з чим.

З самого першого моменту, коли людина приручила дикого собаку, метою та сенсом собачого існування, стали самовіддана відданість і вірність господарю. І ніяка, найповніша миска, з найсмачнішою їжею не компенсує собаці відсутність кохання та ласки від людини. Як Ви думаєте, звідки на наших вулицях стільки безпритульних, кинутих тварин? Так, що перш ніж купувати цуценя, подумайте про те, що воно живе, а не плюшева іграшка, яку, якщо набридла, можна прибрати на антресоль! Окрім потреби в їжі, воно ще писає і какає, може щось погризти і постійно вимагає до себе підвищеної уваги, якщо Ви готові до таких "випробувань", то ВИ НАША ЛЮДИНА, А ВСІ ВАШІ ЗУСІЛЛЯ ОКУПЛЯТЬСЯ СТОРИЦЕЮ, КОЛИ В ОЧАХ СВОГО МАЛЕНЬКОГО ДРУГА, ВИ ЗАВЖДИ БУДЕТЕ ЧИТАТИ - "Я ОББОЖНЮЮ ТЕБЕ І ЯКЩО ТРЕБА, Я НЕ ЗАМИСЛЮЮЧИСЬ ВІДДАМ ТОБІ СВОЄ ЖИТТЯ".
1.ПОПЕРШЕ - НІКОЛИ не купляйте цуценя за нереально маленьку суму, для кожної породи існує певна, СЕРЕДНЯ ціна, і якщо Ви хочете придбати породистого цуценя, то вартість наполовину нижче за середню ціну вже повинна насторожити. Так само, як ми не можемо купити собі "Мерседес" за ціною "Таврії". Не намагайтеся обдурити самі себе, купивши дешевого цуценя, говорячи, що - нам нічого не потрібно, ні виставки, ні отримання від собаки потомства, ця фраза - "НАМ ДЛЯ СЕБЕ", стала вже, як приказка. Тільки не дуже зрозуміло, якщо Для себе, що ж треба взяти все, що завгодно, аби недорого. Виходить повний абсурд, то я для себе візьму дорогу іномарку й куплю квартиру, залізу в борги, візьму кредит на кілька років, що невідомо, коли все закінчиться, а на породистого собаку, який з нами проживе 15 - 17 років, нам чомусь грошей шкода.
Купивши цуценя в розпліднику, який в Україні перебуває на обліку в Кінологічній Спілці України, Ви тим самим страхуєте самі себе від варіанту бути обдуреними перекупниками та дилетантами, які продаючи Вам цуценя, будуть називати себе Заводчиками, хоча чим вони займаються можна назвати тільки РОЗМНОЖЕННЯМ, але не ПЛЕМІННИМ РОЗВЕДЕННЯМ. Так що перша умова для вдалого придбання цуценя - це його покупка у відповідальної особи, оскільки жоден поважаючий себе ЗАВОДЧИК ніколи не продасть Вам цуценя ПЕТ-класу, замість цуценя ШОУ-класу. Роз'яснюю, всі собаки поділяються на три, так би мовити рівня якості - ПЕТ - собачка для душі, БРІД - собачка для розведення, ШОУ - собака, що відповідає всім вимогам породи, собака на всі випадки життя і для того, щоб тішити нашу душу, і для того щоб подарувати нам здорових та породних цуценят, і для того, щоб ми могли з гордістю показати її на будь-якій виставці. Тепер ми знаємо, що від рівня якості цуценя залежить його ціна.
2. ЗАБУДЬТЕ ПРО ТЕ, ЩО ІСНУЄ - "ПТАШИНИЙ РИНОК", зі 100% продавців, дай Боже, щоб 5% були справді господарями цих цуценят, але що інфекція на ринку є завжди, про це знають усі, хто має хоч якесь відношення до тварин. Але все або майже все полягає в цих самих горезвісних перекупників, які скуповують все, що ворушиться, головне щоб подешевше і зовсім не має значення якої цуценя якості, наскільки їх, хоча б умовно, можна вважати якоюсь породою, щеплені вони чи ні. Це зовсім не має значення. Безпородне щеня тут же визначається ким він тепер називатиметься. На ринок везуть все що тільки можна, анітрохи не переймаючись долею свого "товару". Про яку якість чи здоров'я цих цуценят можна говорити, знаючи всю специфіку такого продажу. А за ту ціну, яка найчастіше пропонується, у них куплять усіх цуценят – природно із "липовими" вет. паспортами і такими ж документами. Бо туди і їдуть найчастіше, щоб купити подешевше, забуваючи про "безкоштовний сир..." А через кілька днів, рідше через 1-2 тижні Ваше цуценя найчастіше гине. Підсумок - гроші на покупку цуценя, нехай не такі великі але витрачені, гроші на лікування - це вже, як "пощастить" витрачені, цуценя втратили, нерви вимотали, квартиру заразили, і спитати навіть нема з кого. Практично вся інфекція передається повітряно-краплинним шляхом, іншу частину розносять по ринку самі покупці - погладили одного, іншого цуценя, а третє або саме заражене або є носієм інфекції. Ось Вам і ланцюгова реакція, яка на ринку ніколи не скінчиться. Пташиний Ринок давно вже пора закрити, крім як розносником інфекцій, він нічим хорошим не є і ця АКСІОМА не потребує доказів.В наш час таким "РИНКОМ" майже став сайт оголошень ОЛХ. Будьте дуже уважні, там також дуже багато перекупників. Почитайте, яким оголошенням не варто довіряти!!
Розповівши Вам ці прописні істини, я не переслідую жодної конкретної мети, я просто ділюся з Вами своїми знаннями та досвідом, а вибір завжди залишається за ВАМИ!